Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work!

Great Place to Work® to uznawana na szczeblu międzynarodowym akredytacja za zarządzanie personelem, przyznawana pracodawcom, którzy dbają o doskonałą kulturę miejsca pracy i zadowolenie swoich pracowników.
• Ten certyfikat oznacza, że Ocean Winds jest wiarygodną organizacją, która troszczy się o swoich pracowników od momentu ich zatrudnienia przez całą dalszą karierę i stara się pozyskiwać oraz zatrzymywać utalentowanych profesjonalistów.

Warszawa, 12 grudnia 2023 r. – Ocean Winds (OW), międzynarodowa spółka prowadząca działalność w sektorze morskiej energii wiatrowej, powołana z inicjatywy spółek EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (w stosunku 50:50), drugi rok z rzędu otrzymała w Polsce certyfikat Great Place To Work. OW obecnie pracuje w Polsce nad projektem BC-Wind, który będzie operacyjny od 2027 roku. Proces przyznawania certyfikatu GPTW obejmuje dwa etapy: jeden to niezależna analiza, a drugi wymaga zaangażowania pracowników, którzy przekazują swoje opinie w ramach wypełnianej ankiety, przedstawiając wierny obraz środowiska pracy OW.

OW, z zespołem liczącym blisko 50 pracowników, zajmuje się dostarczaniem do kraju czystej energii. Kacper Kostrzewa, dyrektor projektu BC-Wind spółki Ocean Winds w Polsce, mówi: „Jesteśmy dumni z faktu, że po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work. Tegoroczne działania naszego utalentowanego i zaangażowanego zespołu odegrały zasadniczą rolę w ciągłym rozwoju projektu BC-Wind. Z niecierpliwością czekamy na nowy rok: wyznaczyliśmy sobie ambitne cele. Nieustannie pracujemy nad tym, by przyszłość Polski w dziedzinie morskiej energii wiatrowej była ekscytująca”.

Ocean Winds angażuje się również w rozwijanie i wspieranie młodych talentów w Polsce, promując programy edukacyjne w miejscowych szkołach technicznych w ramach programu edukacyjnego „Kariera z Wiatrem”, który uświadamia przyszłym pokoleniom rosnące znaczenie sektora morskiej energii wiatrowej w regionie bałtyckim i globalne możliwości spółki Ocean Winds w kraju.

Ocean Winds czwarty raz z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work w Hiszpanii, gdzie mieści się siedziba główna; trzeci rok z rzędu w Wielkiej Brytanii, która jest największym rynkiem, na którym OW prowadzi obecnie cztery projekty morskiej energetyki wiatrowej; oraz po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, gdzie w fazie rozwojowej znajdują się trzy projekty.  

Bautista Rodriguez, dyrektor generalny Ocean Winds, skomentował to następująco: „To dla nas wielki zaszczyt, że nasi pracownicy uważają Ocean Winds za świetne miejsce do pracy. Dzięki temu OW jest uznawana za spółkę o motywującej kulturze pracy, w której dba się o dobre samopoczucie i rozwój pracowników. Zamykamy rok 2023 ze znaczącymi osiągnięciami biznesowymi, które nie byłyby możliwe bez zaangażowania każdego z naszych pracowników – i właśnie dlatego OW to świetne miejsce do pracy”.

Subscribe

Subscribe to our newsletter to keep up to date with all the latest developments.